Ekonomi

Tat Gıda’ya 20 milyon Avro tutarında destek

İSTANBUL (İGFA) – Tat Besin, sağlanan finansmanla, eserlerine yönelik yurt içi ve yurt dışında artan talebi karşılamak üzere büyüme planlarını ve işletme sermayesi muhtaçlıklarını destekleyerek, verimlilik artışına yönelik dijital dönüşüm çalışmalarını finanse etmeyi hedefledi.

Tat Besin ve EBRD, program kapsamında, Türkiye’deki tarım sanayisi dalına gençlerin iştirakini destekleyen bir iş birliği de gerçekleştirecek.

Bu kapsamda, gençlerin çağdaş tarım teknolojilerini ve yüksek kıymetli besin sürece faaliyetleri için dijital uygulamaları benimsemeleri için gereken maharetlerle donatılmasını amaçlayan yeni bir eğitim programı hazırlanacak. Tat Besin ayrıyeten, kurumsal idare prensipleri çerçevesinde iş modelinin merkezine aldığı sürdürülebilirlik teşebbüslerini güçlendirmek için bu bahislere odaklı finansman imkanlarını daha da arttırmayı planlıyor.

Tat Besin Genel Müdürü Cihan Albaş, tüketicilere 55 yıldır kaynağı muhakkak, doğal ve yüksek kalitede, dünyadaki en üst düzey besin güvenliği standartlarına sahip eserler sunduklarını belirterek, “Yenilikçilik yaklaşımımızı tedarik, üretim ve ürün süreçlerimize uygulayarak uçtan uca dijitalleşme ve akıllı tarım uygulamalarında sektörümüze öncülük etmekteyiz. Bu konudaki yatırımlarımızı artırmak ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızı geliştirmek için EBRD ile bir anlaşma yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu