Teknoloji

Elon Musk, Twitter Blue Rozeti’nin Lansman Tarihini ve Yeni Mavi Tik Koşullarını Açıkladı

Elon Musk, Twitter’ın ücretli abonelik servisi ‘Blue Verified’ın doğru şekilde çalıştığından emin olduktan sonra kullanıma sunacaklarını açıkladı. Musk, bu servisin kullanıma sunulacağı tarihi de paylaştı.

Twitter Blue ile parasını ödeyerek mavi tik hesap alınması geçtiğimiz hafta büyük bir kaosa sebep olmuştu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra abonelik ücretini açıklamasıyla büyük tartışmalar meydana gelmişti. Ancak sonuç olarak 8 doları veren tüm kullanıcılar mavi tik hesaplara erişmeye başladı. Fakat bu durum büyük problemlere yol açmıştı.

Musk’ın başlattığı bu kaos sonrasında fiyatlı mavi tik olayının durdurulduğu açıklanmıştı.

Twitter’da yaşanan büyük karmaşa sonrası ücretli mavi tik olayı kontrol altına alındı. Musk sonrasında bu özelliğin daha doğru kullanılabilmesi için bazı yeniliklerin geliştirilme aşamasında olduğunu ve yeniden kullanıma sunulacağı tarihi paylaştı.

Musk, Twitter’ın Blue Verified yani fiyatlı mavi tik özelliğinin daha sağlam bir biçimde 29 Kasım’da yeniden kullanıma sunulacağını duyurdu.

Musk ayrıca mavi tik için ödeme yapmayan hesaplarda yer alan mavi tik işaretinin bir kaç ay içinde kaldırılacağını ifade etti.

Musk başka bir tweette de doğrulanmış hesap rozeti aldıktan sonra kullanıcı adını değiştiren kişilerin mavi tik işaretini kaybedeceğini söyledi.

Elon Musk’ın Twitter’ı alması sonrası yaşananlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu