Haber

Eczacıbaşı’ndan asit tehdidine tepki: Hande Baladın idmanda korkuyor

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Hande Baladın, kendisine yönelik tehditler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu; Mustafa N. gözaltına alınarak serbest bırakıldı.

Hande Balâdın’ı “Seni diri diri yakacağım” diyerek tehdit eden Mustafa N.’nin serbest bırakılması üzerine spor kulübü harekete geçti. Kulüp, “Şirket çalışanlarımız endişeli” diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Oyunculuk yaptığı Eczacıbaşı Spor Kulübü’nden Mustafa N.’ye suç duyurusu geldi. Kulüp, kendilerine gelen tehdit mesajlarından dolayı tedirgin olduklarını ve çalışma özgürlüklerinin kısıtlandığını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, N’nin paylaşımlarının ve “Asit atacağım, seni diri diri yakacağım. Arabanı tarayacağım” sözlerinin saldırgan bir tavır sergilediği belirtildi. N’nin şirket binasına baskın yapacağı yönündeki sözlerinin spor kulübü ve şirket çalışanlarının özgürlüğünü etkilediği de vurgulandı.

Baladın’ın da antrenman sırasında kaygı ve korku hissettiği belirtilerek, N.’nin ‘Tehdit’ ve ‘Çalışma ve çalışma hürriyetini ihlal’ suçlarından cezalandırılması istendi. Savcılık soruşturma başlattı. (HABER MERKEZİ)

inhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu