Ekonomi

Altının Gram Fiyatı Yatay Devam Ediyor

Altının gram fiyatı, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 1.695 lira seviyesinde süreci görüyor.

Altının gram fiyatı Cuma gününü bir önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 1,695 liradan kapattı.

Yeni güne yatay seyirle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.25’te yatay seyirle 1.695 liradan işlem görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 2 bin 790 liradan, Cumhuriyet altını 11 bin 240 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,2’lik düşüşle 1.955 dolardan işlem görüyor.

Analistler, küresel piyasalarda enflasyonist baskıların azalacağı öngörüsüyle olumlu bir seyir izlediğini, altın gibi güvenilir limanlara talebin azaldığını belirtti.

Bu hafta İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz kararı ve ABD’de tarım dışı istihdamın yoğun bir veri gündemine dönüştüğünü söyleyen analistler, özellikle bu hafta açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin konuya ilişkin daha fazla ipucu vermesi bekleniyor. Fed, Apple ve Amazon başta olmak üzere değerli şirketlerin bilançolarının takip edileceğini söyledi.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olacağını, Euro bölgesinde büyüme ve enflasyonun, yurt dışında ise ABD’de Dallas Fed imalat aktivite endeksinin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.940 ve 1.930 doların takviye konumunda olduğuna dikkat çekti. altının ons fiyatında ise 1.950 ve 1.970 dolar direnç konumunda. .

ulas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu