Yaşam

Selman Nacar’ın yeni filmi Venedik Film Festivali’nde

İlk filmi “İki Şafak Arasında” ile ulusal ve uluslararası festivallerden birçok ödül kazanan Selman Nacar’ın ikinci uzun metrajlı filmi “Tereddüt Çizgisi”, bu yıl 30 Ağustos – 9 Eylül tarihleri ​​arasında yapılacak olan 80. Venedik Film Festivali’nin resmi yarışma seçkisi Orizzonti Bölümü’ne kabul edildi.

Başrolünü Tülin Özen’in paylaştığı filmde Özen’e Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Vedat Erincin ve Fazilet Şenocak eşlik ediyor. Film, Avukat Canan’ın masum olduğuna inandığı ve uzun süre savunduğu bir cinayet zanlısının karar günü kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalmasını konu alıyor.

Yapımcılığını Kuyu Sinema, Fol Sinema, Karma Filmler, TRT, BKM Mutfak, Sev Üretim, Nefilim Producciones, Point Cinema, Arizona Productions’ın üstlendiği “Tereddüt Hattı” 2022 yılında Uşak’ta çekildi. Türkiye-İspanya-Romanya-Fransa ortak yapımı olan sinema, San Sebastian Sinema Festivali WIP, Cinelink, Arras Days, First Cut Lab, Meetings on the Bridge ve Antalya Cinema Forum’un katkılarıyla tamamlandı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu