Haber

Filistin Sağlık Bakanlığı: Gazze’deki çocuk hastanesi İsrail saldırısı sonucu hasar gördü

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarının çocuk hastanesine zarar verdiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze kentinin doğusundaki Ed-Durra Çocuk Hastanesi’ne yönelik düzenlediği ve hasara yol açan saldırıları kınandı.

Hava saldırısının hastalar ve hastane personeli arasında büyük paniğe yol açtığına işaret edilen açıklamada, saldırının uluslararası insancıl hukuk ve sağlık kurumlarını korumaya yönelik uluslararası anlaşmaları açıkça ihlal ettiği vurgulandı.

Hava saldırısı sonucu hasar gören çocuk hastanesinde yaşamını yitirenlerle ilgili bilgi verilmedi.

İsrail savaş uçaklarının gece saatlerinde Gazze kentinin doğusundaki bölgeyi bombalaması sonucunda sivillere ait bazı konutlarda da hasar meydana geldi.

İsrail ordusunun gece düzenlediği hava saldırılarına karşı Gazze’den İsrail’e roketli saldırılar düzenlendi.

Ne oldu?

İsrail polisinin iki gece üst üste Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara orantısız güç kullanarak ses bombaları, plastik kaplı mermiler ve coplarla müdahale etmesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırdı ve olaylara yol açtı.

İsrail ordusu dün Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını ve buralarda uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurdu. Akşam saatlerinde ordu, Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine üç havan topu atıldığını duyurdu.

Kızıl Yıldız Davut Acil Servisi, saldırılarda şarapnelle isabet eden bir İsraillinin hafif yaralandığını, bir kişinin de sığınağa kaçarken yaralandığını paylaştı.

İsrail ordusu, roketlerin Lübnan’da konuşlanmış Hamas unsurları tarafından fırlatıldığını iddia etti ve saldırıdan Hamas’ı sorumlu tuttu.

kalkanderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu