Haber

Evleri yıkılan aileler ormana yerleşti: “Burada kendimizi güvende hissediyoruz”

Evleri yıkılan aileler ormana yerleşti: “Burada kendimizi güvende hissediyoruz”

Çadırda yaşayan çocukların tek dileği oyun alanı.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören bazı vatandaşlar, kendilerini güvende hissettikleri ormanda kurulan çadırlarda kalıyor. Çadırlarda kalan çocuklar kendi bölgelerine oyun parkı yapılmasını istiyor.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı kırsal bir mahalle olan Güzelyurt’ta, depremde yıkılan evlerden sağ kurtulan afetzede vatandaşlardan bazıları, kendilerini inançlı hissettikleri ormanlık alana taşındı. AFAD ve bazı yardım kuruluşlarının kurduğu çadırlarda yaşayan vatandaşların çoğu geçimini hayvancılık ve tarımdan sağlıyor. Sarsıntıyı unutmak isteyen çocuklar, bulundukları alana oyun parkı yapılmasını istedi.

Mustafa Kavuzkoz, ormanlık alana duydukları güveni dile getirerek, “2 aydır burada kalıyoruz. Burayı güvenli gördük. Biz burada doğduk, burada büyüdük. Biz buraları biliyoruz. Bunu biliyoruz.” yer. Bu orman bizim. Tek derdimiz evlerimizi yaptırıp çocuklarımla yeniden huzur içinde oralara girebilmek” dedi.

Her türlü yardımın yapıldığını belirten Gülşen Horan, “Torunum için park istiyorum. İnşallah bana getirirler. Allah’ım ben devletimize kurban olayım, insanımız zarar görmesin. Çok yardımcı oldular. Bu acıyı kimseye göstermesin. Evi sağlam bıraktık” dedi.

60 civarında çocuğun bulunduğunu söyleyen Türkan Kavuzkoz, çocukların beyin sarsıntısının izlerini aşarak eğlenmeleri için yetkililerden oyun parkı yapılmasını istedi.

Deprem korkusundan kurtulmak istediklerini belirten 8 yaşındaki Enes Kavuzkoz, bulundukları alana oyun parkı yapılmasını istedi.

10 yaşındaki Gülşen Horan, “Çalıların arasında oturuyoruz. Dışarı çıkamıyoruz zaten yağmur yağıyordu. Bir kere yağmur yağdı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu