Haber

Efes Selçuk’ta yetkililerle uzlaşma tamam

İZMİR (İGFA)– Efes Selçuk Belediyesi’nde memurlar için TİS süreci uzlaşma ve ikramiyelerle tamamlandı.

Toplu İş Sözleşmesi imzalanmadan önce belediyede görev yapan memurlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, memurlarla ilgili mevzuatta yapılan değişiklik hakkında bilgi verdi.

Başkan Ceritoğlu Şengel, görevlilere yaptığı açıklamada, “Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini tamamladığımızı söyleyebiliriz. Memurlar için de küçük bir kapı aralanmıştır. Madem mevzuat değişikliği ve kazanım istiyoruz. bundan sonraki süreçte Cumhuriyetimizin 2.yüzyılına da yaklaşıyoruz.Ekim ayında akdettiğimiz sözleşme taslağınızda net 1000TL ikramiye vardı.Net 1.250TL’ye bağladık.Herkese hayırlı olsun. Umarım daha fazlasını kazanırsınız, birlik beraberlik içinde hareket edebilir ve mevzuat değişiklikleri ile farklılaşabilirsiniz.” Bu bizim en büyük dileğimiz. Daha büyük kazanımlara imza atmak ümidiyle hepinize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Ceritoğlu Şengel, banka terfisi ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek, bu süreçte yetkililerle ortak karara vararak hareket etmeleri görüşünde olduklarını söyledi.

sur-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu